Google Asistan Gelişmeye Devam Ediyor

Teknoloji dünyasının devlerinden biri olan Google, Android ve İOS  işletim sistemlerine sahip cihazlarda da kullanılan Google Asistan uygulamasına yeni ve kullanışlı bir özellik daha getirdiğini duyurdu. Google Asistanlar, anlık çeviri özelliğiyle birlikte artık sizin yerinize farklı dillerde konuşabilecekler.

Google Asistan Artık Anlık Çeviri Yapabilecek

Google, işi veya eğitimi gereği çeviri özelliğini sık sık kullanan insanlar için dudak uçurtan yepyeni bir özelliği duyurdu. Google Asistan, artık anlık çeviri yapabileceği tercümanlık özelliğine kavuştu.Google, bu yeni özelliğin bazı durumlar da hayat kurtarıcı olabileceğini ve kullanıcılarını çok memnun edeceğini düşünüyor.

Google, Tercüman özelliği için bir canlandırma da yayınladı. Bu canlandırmaya göre, bir restoranda müşteri ile garson arasında geçen diyalog içerisinde Tercüman özelliği kullanılmış. İngilizce’den Almanca’ya anında çeviri başarısı, yayınlanan canlandırmaya göre oldukça başarılı gözüküyor.

Tercüman özelliği, yukarıdaki örnekte olduğu gibi günlük hayatta ve bazı zor durumlarda hayat kurtarıcı olacak. Tercüman özelliğini denemek için Asistan uygulamasında “Hey Google, benim İngilizce tercümanım ol” (istediğiniz dili belirtebilirsiniz) demeniz yeterli oluyor.

44 dilde aktif çeviri yapabilen Tercüman özelliği, iOS ve Android cihazlarda yer alan Google Asistan uygulaması ile kullanılabiliyor

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: