Aslan Avrupaya Veda Etti

Şampiyonlar liginde grup aşamaları sona erdi işte gecenin sonuçları

A GRUBU : Club Brugge 1-3 Real Madrid
Psg 5-0 Galatasaray

B GRUBU : Bayern Münih 3-1 Tottenham
Olympiakos 1-0 C.Zvezda

C GRUBU : Dinamo Zagreb 1-4 Manchester City
Shakhtar 0-3 Atalanta

D GRUBU : Atletico Madrid 2-0 L.Moscow
Leverkusen 0-2 Juventus

Grup maçları sonucunda A grubunu 16 puanla lider tamamlayan Psg ve 11 puanla ikinci tamamlayan Real Madrid son 16 ya katılmaya hak kazanırken, 3 puanlı Club Brugge Avrupa liginde yola devam etmeye hak kazandı, temsilcimiz Galatasaray ise Avrupaya veda etti

B grubunu 18 puanla lider tamamlayan Bayern Münih ve 10 puanla ikinci tamamlayan Tottenham son 16 turuna katılmaya hak kazandı. Olympiakos 4 puanla Avrupa liginde yola devam etmeye hak kazandı, C.zvezda ise Avrupaya veda etti.

C grubunu 14 puanla lider tamamlayan Manchester City ve 7 puanla ikinci tamamlayan Atalanta son 16 turuna katılmaya hak kazanırken 6 puanlı Shakhtar Donetsk Avrupa ligine katılmaya hak kazandı. Dinamo Zagreb ise Avrupaya veda etti.

D grubunu 16 puanla lider tamamlayan Juventus ve 10 puanla ikinci tamamlayan Atletico Madrid son 16 turuna katılmaya hak kazanırken 6 puanlı Bayern Leverkusen Avrupa ligine katılmaya hak kazandı. 3 puanlı Lokomotif Moskova ise Avrupaya veda etti.

E grubunu 13 puanla lider tamamlayan Liverpool ve 12 puanla ikinci tamamlayan Napoli son 16 turuna katılmaya hak kazanırken 7 puanlı Salzburg ise Avrupa ligine katılmaya hak kazandı. 1 puanlı Genk ise Avrupaya veda etti.

F grubunu 14 puanla lider tamamlayan Barcelona ve 10 puanla ikinci tamamlayan Borussia Dortmund son 16 turuna katılmaya hak kazanırken 7 puanlı İnter yola Avrupa liginde devam etmeye hak kazandı. 2 puanlı Slavia Prag Avrupaya veda etti.

G grubunu 11 puanla lider tamamlayan Redbull Liepzig ve 8 puanla ikinci tamamlayan Lyon son 16 turuna katılmaya hak kazanırken 7 puanlı Benfica yola Avrupa liginde devam etmeye hak kazandı. 7 puanlı Zenit ise Avrupaya veda etti.

H grubunu 11 puanla lider tamamlayan Valencia ve bir diğer 11 puanlı Chelsea son 16 turuna katılmaya hak kazanırken 10 puanlı Ajax yola Avrupa liginde devam etmeye hak kazandı. 1 puanlı Lille ise Avrupaya veda etti.

Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ya kalan takımlar

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Liverpool
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Man City
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Tottenham
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Chelsea

Barcelona
Real Madrid
Atletico Madrid
Valencia

🇮🇹 Juventus
🇮🇹 Napoli
🇮🇹 Atalanta

🇩🇪 Bayern Munich
🇩🇪 Dortmund
🇩🇪 RB Leipzig

🇫🇷 PSG
🇫🇷 Lyon

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: